Datum
Veckodag
Tävling
Typ
Ansvariga
2020-03-22Sön.1:a FältskjutningKrTChristian Gustafsson, Jonny Svensson, Jeanette Svensson, Robert Karlsson, Rickard Karlsson
2020-03-26Tor.1:a Grovprecision A & BKrTHänry Bengtsson, Tore Redin
2020-04-01Ons,1:a PrecisionKrTJürgen Baumgart, Henrik Assarsson
2020-04-04Lör.1:a MagnumprecisionDan Lundkvist
2020-04-05Sön.2:a FältskjutningKrTJörgen Johansson, Carina Rehn, Tom Söberg, Henrik Assarsson, David Larsson
2020-04-15Ons.2:a PrecisionKrTClas Rydén, Thomas Svensson
2020-04-29Ons.2:a Grovprecision A & BKrTJimmy Ottosson, Patrik Lund
2020-05-02Lör.Arbetsdag på skjutbananDan Lundkvist, Alla medlemmar
2020-05-02Lör.Älvsborgs Kretsmästerskap i FältKrM
2020-05-03Sön.UPK 75 År FältKrTScott Dance, Alla medlemmar
2020-05-06Ons.3:e PrecisionKrTJonas Abelsson, Rikard Karlsson
2020-05-10Sön.3:e FältskjutningKrTChristian Gustafsson, Roy Josefsson, David Larsson, Hasret Bronja, Klas Ernbert
2020-05-13Ons.4:e Precision, Rikstävling Hemortens banorKrTClas Rydén, Tobias Eckerlid
2020-05-14Tor.3:e Grovprecision A & B, Rikstävling Hemortens banorKrTHasret Bronja, Klas Ernbert
2020-05-17Sön.1:a Militär SnabbmatchKrTJonas Abelsson, Mikael Polgary
2020-05-23Väst Svenska Mästerskap i FältVSM
2020-05-27Ons.5:a PrecisionKrTJürgen Baumgart, Henrik Assarsson
2020-06-10Ons.6:a PrecisionKrTRobert Karlsson, Rikard Karlsson
2020-06-11Tor.4:e Grovprecision A & BKrTJimmy Ottosson, Tore Redin
2020-06-14Sön.UPK 75 År PrecisionKrTScott Dance, Alla medlemmar
2020-06-24Ons.7:a PrecisionKrTTobias Eckerlid, Sture Larsson-Jones
2020-06-27Lör.2a MagnumprecisionStig Andersson,
2020-06-28Sön.2:a Militär SnabbmatchKrTMikael Polgary, Klas Ernbert
2020-06-30V27Pistol SM GävleSM
2020-07-10Fre.TrisskjutningTobias Eckerlid, Patrik Lund
2020-07-18Lör.Maratonskjutningen, prec vpgr C, 3x10 serierKrTMorgan Sandin, Patrik Lund
2020-07-19Sön.3:a Militär SnabbmatchKrT, KMJonas Abelsson, Jan-Erik Johansson
2020-07-29Ons.8:e PrecisionKrTJerker Sturedahl, Hanna Svensson
2020-07-30Tor.5:e Grovprecision A & BKrTAnders Bengtsson, Hänry Bengtsson
2020-08-01Lör.Arbetsdag inför SturefejdenDan Lundkvist, Alla medlemmar
2020-08-02Sön.Sturefejden nationell precision*Morgan Sandin, Anders Bengtsson, Alla medlemmar
2020-08-08Lör.3:a MagnumprecisionStig Andersson
2020-08-09Sön.Ulricehamnsortens PMKMUlf Ohlson, Thomas Pettersson
2020-08-13Tor.6:e Grovprecision A & BKrTJeanette Svensson, Jonny Svensson
2020-08-15Lör.NybörjartrofénJürgen Baumgart, Robert Karlsson
2020-08-16Sön.Höstsmällen, prec C+B+A*** KretstävlingKrTScott Dance, Thomas Svensson
2020-08-23Sön.1:eBanfältskjutning +KMKrT, KMUlf Ohlson, Carina Rehn
2020-08-29Lör.Älvsborgs Kretsmästerskap Prec A+BKrMVårgårda
2020-08-30Sön.Älvsborgs Kretsmästerskap Prec CKrM, KMUlf Ohlson, Thomas Pettersson
2020-09-05Väst Svenska Mästerskap i PrecisionVSM
2020-09-12Lör.Ammo Center OpenKrTMorgan Sandin
2020-09-13Sön.Älvsborgs Kretsmästerskap SnabbskjutningKrM, KMRoy Josefsson, Jerker Sturedahl
2020-09-27Sön.4:e FältskjutningKrTJörgen Johansson, Daniel Carlsson, Mikael Sundén, Hanna Svensson, David Larsson
2020-10-18Sön.5:e FältskjutningKrTChristian Gustafsson, Jonny Svensson, Jeanette Svensson, Tore Redin, Hasret Bronja
2020-11-15Sön.6:e Fältskjutning + KM .KrT, KMJörgen Johansson, Daniel Carlsson, Tom Söberg, Mikael Sundén, Hanna Svensson